| KanuruChan a întrebat:

URGENT, TPU! Mi-am cumparat un laptop Asus, si nu pot sa ma conectez la wi-fi, sau, cel putin nu stiu. E o chestie VPN connection. Nu inteleg ce trebuie sa scriu la Connection Name, Server or address. Explicati-mi si mie, ca nu le am cu pc-urile si toate nebuniile astea. Stau de foarte mult timp sa inteleg ce trebuie sa fac si nu-i dau de cap.

Dau funda celui mai bun raspuns! Rapidd!

Răspuns Câştigător
| Bogdy2k a răspuns:

Nu inteleg ce legatura ai facut si cum ai ajuns de la Wireless la Virtual Private Network (WIFI - VPN)? Trebuie sa iti instalezi driverul intra pe site-ul oficial Asus www.asus.com, bagi modelul laptopului si cauti in categoria Drivers/Wireless.

*** Iar acolo cu VPN-ul nu ai treaba, aceea e altceva si nu are rost sa ne bagam in detalii, nu trebuie completat nimic.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa ne spui de unde ai internet si ce wirelles ai. O sa incercam sa te ajutm cu setarile.