| T0X1kSkuLL a întrebat:

Urgent! Unitatea porneste se aude totul normal, dar nu porneste monitorul, se aprinde ledul verde 3 porneste si monitorul dar se stinge brusc. Pc il am de 10 luni. Ce sa fie? Am incercat monitorul la alt pc si a mers. Poate placa video e arsa?

4 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

Se stinge si nu iti apare nici un scris? doar se face negru? Incearca sa bagi monitoru la mufa de pe onboard, nu de la placa video si vezi daca iti merge, Normal daca placa video era arsa nu s-ar fi aprins deloc monitorul.

| BJK1903 a răspuns:

Salut,poate ca s-a stricat mufa din spatele unitatii unde bagi monitorul. Asa am patit si eu, si l-am dus la service si mi-a schimbat mufa. Cel mai bine du-l la un service, nu te costa mult.

| AnKuXor a răspuns:

Placa video.Scoate toate RAM-urile si vezi daca face 3 beep. daca nu e pc. daca da e scheda video sau RAM.

| RAY a răspuns:

Dai un reset la bios, scoate ram si bagai la loc, poate fi de la placa de baza