| Sonia822 a întrebat:

Urmaresc pagina de Facebook a lui George Simion. Cum primesc mai mult continut, daca dau like, sau daca dau follow? Care e diferenta intre like si follow? https://www.facebook.com/george.simion.unire

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Follow inseamna "abonare" (urmarire, mai exact). Daca esti abonat la o pagina pe care vrei sa o citesti frecvent, vei primi automat postarile viitoare de pe contul respectiv. E mai bun decat un simplu Like (care uneori tine loc si de abonare, dar numai daca nu ai butonul Follow pe pagina respectiva)