| XxVladxXDD a întrebat:

Urmează sa particip la un concurs de robotica, la categoria line follower și as dori sa știu de unde pot face rost de un material alb destul de rezistent pe care se poate lipi banda adeziva. Cel mai important : sa nu fie alunecos

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Ineys a răspuns:

Stii ca iti poti realiza traseul si din coli pe care sa printezi linia neagra sub forma unui puzzle sa zicem asa. Mi se pare cea mai simpla metoda.

Eu asa am facut. Mai poti sa folosesti ceva de genul: https://www.hornbach.ro/......rodus.html

E semilucios, nu stiu cat de alunecos e. Daca ai un Dedeman/Hornbach prin apropiere, zic sa te plimbi prin el, sigur gasesti ceva.

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Poti folosi placaj de 4mm gosime, vopsit in culoare alba (sau ce doresti).