| Mytzyca a întrebat:

V-am zis ca nu mai pot da cerere de prietenie pe facebook dar acum va rog spuneti-mi cum deblochez asta nu vreau sa astept 30 de zilecryingcrying. va rog spuneti-mi dau fundita:*:*

Răspuns Câştigător
| FesCuDungi a răspuns:

Timpul pentru cat ti sa suspendat dreptul de a cere prietenia cuiva nu este de 30 de zile! ai fost informata gresit de catre lacramioara1234! repet, maximul de pedeapsa este de 6 zile!

| Dragos_Brebenel_1998 a răspuns (pentru FesCuDungi):

E 30 de zile we

| FesCuDungi a răspuns (pentru Dragos_Brebenel_1998):

Depinde la a cata "abatere" estiwinking

14 răspunsuri:
| angel74dm a răspuns:

Aia ce a scris Inoccente e altceva. Nu poţi debloca treaba asta... Vezi dacă te-ai halit la 5000 de prieteni? Facebook te lasă să trimiţi 20 de cereri pe zi, restul înseamnă hărţuire, ei ţi-au trimis un mesaj de fiecare dată după a douăzecea cerere, dar tu binenţeles că l-ai ignorat... Ai noroc că nu ţi-au şters contul. Acuma, după ce te deblochează, limitează-te la cele 20. Baftă!

| Adrian_Marian_1979 a răspuns (pentru angel74dm):

Mda., dar eu am trimis 10 in decurs de o saptamana si tot mi-au blocat-o si pe timp de 30 zile din prima., hartuire pe naiba

| angel74dm a răspuns (pentru Adrian_Marian_1979):

Da, dar facebook-ul ţine minte TOATE cererile de prietenie... Respectiv dacă ai trimis 10 cereri acum o lună şi ţi s-a răspuns la 3, 7 au rămas stocate în memorie, deci mai poţi trimite 13 până se adună 20. Mai sus m-am exprimat greşit, ai dreptate, poţi să ai cam 20 de cereri pe rol, ca să zic aşa, nu pe zi... Singura soluţie, cel puţin ce folosesc eu, e să scriu pe o hârtie sau într-un word cui dau cereri în limita celor 20, apoi, după 2-3 săptămâni în care cele mai vechi cereri nu îmi sunt onorate, tastez persoana respectivă, intru pe profilul său, iar acolo la cerere va scrie "Cererea de prietenie a fost trimisă" Apăs acolo şi selectez "Anulează cererea". După ce-i şterg pe cei mai vechi 5 de exemplu, pot trimite imediat 5 cereri noi. Baftă! Cu stimă, Angel.

| FesCuDungi a răspuns:

Posibil ca din cauza numarului mare de cereri pe care le-ai trimis, cei de la facebook te-au identificat ca fiind spam-er! pentru a se asiugara ca nu mai faci asa ceva ei ti-au blocat dreptul de a trimite cereri de prietenie pentru un anumit timp de zile! nu poti debloca aceasta interdictie!

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Cel neprihănit arată prietenului său calea cea bună, dar calea celor răi îi duce în rătăcire.
Proverbe 12:26

Nu te împrieteni cu omul mânios şi nu te însoţi cu omul iute la mânie,
ca nu cumva să te deprinzi cu cărările lui şi să-ţi ajungă o cursă pentru suflet.
Proverbe 22:24-25
cum poate sta împreună lumina cu întunericul?
2 Corinteni 6:14

Iubiţi-vă unii pe alţii cu o dragoste frăţească. În cinste, fiecare să dea întâietate altuia.
Romani 12:10

Ce voiţi să vă facă vouă oamenii, faceţi-le şi voi la fel.
Luca 6:31

| Inoccente a răspuns:

Sus in dreapta este contul meu apesi acolo si dupa este Setari de confindentialitate si dupa apesi acolo si dai in jos si gasesti liste de blocare si in drept cu asta o sa fie Manage Block Lists. apesi acolo i gasesti. funda?

| NyckoLau_YuLyan_1982 a răspuns:

Eu pe 14 zile de rahat

| Cumintelu_Boby_1992 a răspuns:

Miau blocat fc si nu stiu cum sa al mai fac

| Bubu_Marian_1987 a răspuns:

Ești bloca

| Bubu_Marian_1987 a răspuns:

Da
nu
da
nu
tu
taur
vaca
mata
epure
BOU
CANE
PORC