| andrei056 a întrebat:

Va disparea internetul?

Răspuns Câştigător
| AlexDarius3 a răspuns:

Nu, de unde ţi-a venit ideea asta?

11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Da, si va urma sfarsitul lumii pentru toti internautii. tongue
laughing

| sierra1 a răspuns:

Nimic nu e veșnic deci nici internetul

| gabicoo a răspuns:

Imposibil.
Totusi daca se va întâmpla asta ( daca vecinu' de la 3 va schimba parola de la wi-fi ) am sa-mi fac si eu abonament.
laughing

| PainTech a răspuns:

Sa presupunem ca avem o masina. Schimbam aproape fiecare piesa pe parcursul mai multor decenii ( piesa respectiva nu mai functioneaza sau avem ceva mai nou ). Chiar daca nu mai seamana cu ce a fost inaine, avem aveasi masina.

Asta e cazul si cu Internetul ( sau ARPAnet-ul?! ). Momentan se planuieste trecerea de la IPv4 la IPv6 pentru ca ramanem fara adrese ip. Peste cativa ani poate se vor schimba alte componente. Totusi internetul nu o sa dispara.

| ForeverAlone97 a răspuns:

Nu

| Nevroza a răspuns:

Probabil din caza unui cutremur ce va distruge toate antenele si conexiunile. Dar momentan e imposibil (dar orice e posibil)!

| PainTech a răspuns (pentru Nevroza):

Internetul ( mai bine zis o componenta a sa ) a fost proiectata de americani in timpul razboiului rece ca o modalitate de comunicare in cazul unui bombardament nuclear. Cat timp exista cel putin o conexiune intre clele 2 dispozitive ( client si server ) exista internet.

Un cutremur care sa distruga intreaga infrastructura? Foarte improbabil.

| FruttiFresh300 a răspuns:

Va dispărea odată cu noi. Când nu va mai fi energie, nu va mai fi nici internet.

| ArmywCode a răspuns:

Cand te-ai trezit era dimineata?

| Crisicris123 a răspuns:

Evident ca nu =]]]

| Emanuel777 a răspuns:

NU! Probabil in viitor va evolua sub alte forme.