| Ionel_Mihalache_1990 a întrebat:

Va rog ajutati-ma am o problema cu un laptop'am sters din greseala o fila din C,si acolo se afla si o setare din windows,pe urma am formatat C, si am incercat sa reinstalez windowsul 7 si imi spune ca nu e compatibil si alt mesaj imi apare :Windows failed to start.a recent hardware or software change might be the cause.to fix the problem:1-insert your windows installation disc and restart your computer.2-choose your language sttings and then click next.3-clcik repair your computer.status 0xc000000f. Info:the boot selection failed because a required device is inaccessible,va rog sa ma ajutati daca stiti cum pot rezolva problema,sau ma puteti suna la:0733250825, multumesc anticipat

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Fugi la service!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raspunsul e acolo.Bagi windowsul in unitate si dai restart la pc/laptop.Cand apare negru si scrie press any key... apesi orice tasta. Apoi incepe configurarea si instalarea. Cand ajungi la partitii, dai pe partitia cu windows si o formatezi dupa care instalezi noul win tot acolo. Tu daca ai bagat win in unitate si ai dat pe install, sigur ca nu merge. la restart se instaleaza corect.

Daca nu iti apare scris pres any key... inseamna ca nu iti booteaza din CD si trebuie sa intri in bios, apasand tasta potrivita(difera de la laptop la laptop) tasta fiind F9 sau F10 depinde de laptop. Intrat in menu, trebuie sa cauti sectiunea de boot si aduci CD pe primul loc, salvezi si inchizi. Apoi repeti figura cu windowsul.Ar trebui sa iti booteze din CD si poti instala windowsul.

| Ionel_Mihalache_1990 explică:

Pai am am pus cd pe primul loc dar tot nu a mers, am scos hardul si l-am pus la loc tot nimic