| dede_3946 a întrebat:

Va rog ajutati-ma! Am un Nokia E71 este telefonul orginal, adus din Anglia si am o problema foarte mare, telefonul este codat si merge doar cu cartela din Anglia.Am fost cu el la cateva service-uri si mi-au spus ca soft-ul telefonului este foarte nou si nu merge decodat.Va rog daca este cineva pe aici care se pricepe la asa ceva va rog din suflet sa imi raspundeti, de preferat din Bucuresti, sau daca a mai patit cineva asa ceva si a gasit un service de telefoane unde a reusit sa il decodeze.

2 răspunsuri:
| HaiHui4Ever a răspuns:

Cauta pe la baietii din regie, se pricep foarte bine, iar E71 nu este un telefon nou, are deja 2 ani vechime de la aparitie, iar ca soft nu cred ca au facut modificari majore.

| thedoll2010 a răspuns:

Eu din pacate nu stiu, insa iti sugerez sa intrebi pe un forum unde sunt mai multi care se pricep la d-astea(computergames forum sau softpedia). si eu mi-am rezolvat anumite probleme legate de 'tehnolojie' intreband pe acolo.