| anonim_4396 a întrebat:

Va rog ajutor! Am reinstalat winowsul(xp) si cand am sunetul am realtek high audio si cand deschid calculatorul nu am sunet am dat de mai multe ori restart si nu are sunet dupa am dezinstalat sunetul si reinstalat si tot nu merge ajutor dau funda!

Răspuns Câştigător
| PanaceuUniversal a răspuns:

Unele variante de Windows XP SP 3 intra in conflict cu placa audio, iar instalarea unui driver nou nu rezolva problema ( la comanda dxdiag, in fereastra run, la sectiunea audio vei, pc-ul nici nu iti va arata vreo placa audio).
Daca acesta este cazul, instaleaza un nou windows SP2

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ms si ai dreptate am sa reinstalez windowsul