| tanaseionut a întrebat:

Va rog frumos sa ma ajutati cu aceasta problema:
Aprind laptopul dar imaginea ramane ca, cand este inchis.
P.S: laptopul este HP compaq nx7010

2 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Esti sigur ca se aprinde?
auzi ceva sunet cand se starteaza windows? sau doar ai doua sau trei leduri aprinse? in acest caz incearca asta:
scoate bateria, desconecteaza de la curent, si fara sa aiba sursa de alimentare apasa butonul de pornire timp de doua minute. asta e ca sa elimini energia statica acumulata in hdd. dupa cele doua minute incearca sa il pornesti.

| Vvistula a răspuns:

Daca ai garantie du-te cu el acolo, daca nu du-te la un service, o fi ecranul stricat sau placa video defecta, altceva nu stiu ca sa iti spun