| anonim_4396 a întrebat:

Vă rog frumos să mă ajutaţi, fau fundă!
După ce am instalat Windows 10 şi driverele, când mă joc CS 1.6 sau GTA San Andreas nu sunt deloc în fullscreen,am schimbat rezoluţia şi la placa video am dat full screen, dar nu merge!

4 răspunsuri:
| Sk8terBoy a răspuns:

Salut, verifica pe site-ul producatorului placii video ultimele versiuni de drivere, cu toate ca ar fi trebuit sa ti se instaleze automat din Windows. Daca nu il ai original, ar putea fi una din probleme. Iti recomand sa iti achizitionezi unul original: http://bit.ly/2uKu3Q9

| MihaelaAnonimis a răspuns:

Salut.
Pentru cs 1.6 setează la video D3D, lasă pe 16 biți și nu seta rezoluția la maxim. Las-o pe penultima.
Nu sunt sigură dacă e ok, dar eu când pățeam asta făceam setările acestea și totul se vedea foarte bine- nu aveam nici lag sau să mă scoată din joc.
Nu uita că dacă folosești cfg, e posibil să fie de la el.