| andreinr1 a întrebat:

Va rog mult sa imi raspundeti la inrebaile urmatoare:vreau sa pun pe un dvd un windows cum fac am auzit ca trebuie sa fie bootabil eu nu stiu, explicati-mi si mie VA ROG dau funda si mai vreau sa-mi ziceti cum pun windowsul pe dvd? trebuie sa fie iso sau ce nu prea stiu VA ROGG AJUTATI-MA. ESTE PRIMA MEA INTREBARE! DAU FUNDAAAA

Răspuns Câştigător
| Evolution a răspuns:

Deci cd bootabil inseamna sa incarce din bios prima data cd'ul cu windows'ul si sa ruleze instalarea, nu sa intre direct in hard disk si sa se incarce windows'ul normal care il ai actual.
Citesti pe link'ul care ti l'am dat eu cum se face, poti ruga un prieten sa te ajute prima data la o instalare daca nu intelegi

2 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

E greu tare să cauţi pe google cum se face un cd bootabil cu windows?

http://www.giz.ro/software/cum-sa-faci-un-cd-sau-dvd-bootabil-3813/

P.S: Cand scrii o intrebare, incearca sa o recitesti si sa vezi daca ai inteles ceea ce ai scris, nu mai te ruga atât parcă ai avea 3 ani, încearcă să scrii corect, nu te grăbeşte nimenea.

| andreinr1 explică (pentru Evolution):

De ce trebuie sa fie bootabil? Si ce inseamna?

| Evolution a răspuns (pentru andreinr1):

Deci cd bootabil inseamna sa incarce din bios prima data cd'ul cu windows'ul si sa ruleze instalarea, nu sa intre direct in hard disk si sa se incarce windows'ul normal care il ai actual.
Citesti pe link'ul care ti l'am dat eu cum se face, poti ruga un prieten sa te ajute prima data la o instalare daca nu intelegi