| hateSock666 a întrebat:

Va rog mult sa ma ajutati cu o problema. Nu stiu daca e okay sa imi root-ez telefonul ( Sony Xperia L) Si daca da, cum evit sa il stric de tot?

4 răspunsuri:
| AdmiNuL a răspuns:

Salut! Iti rootezi telefonul numai in situatia in care trebuie sa faci un overclock la procesor sau ceva de genul! Nu prea cred ca poti sa-l strici asa. Sper ca te-am ajutat!

| hateSock666 explică (pentru AdmiNuL):

Nu vreau sa fac vreo chestie dinaia ciudata. Vroiam doar sa dezinstalez niste aplicatii si sa imi updatez Androidul la 4.3 si ma gandeam ca rootarea ar fi cea mai buna solutie.

| AdmiNuL a răspuns (pentru hateSock666):

Salut! Pentru dezinstalat aplicatii, intra in Setari, Manager de Aplicatii si dezinstaleaza-le de acolo! Cat despre updatare, nu prea se merita. De ce vrei sa o faci, apropo?

| hateSock666 explică (pentru AdmiNuL):

Ca vreau sa instalez ceva si zice ca trebuie sa am cel putin Android Jellybean 4.3. dar nu vreau sa sterg aplicatii instalate de mine, ci dinalea ale telefonului gen facebook, google chrome, hangouts.