| IadidK a întrebat:

Va rog, putin ajutor.
Intentionez sa iau:
- Placa video Palit Daytona GeForce GTX 560 SE, 1GB GDDR5, VGA, DVI, HDMI

-Placa de baza Gigabyte H61M-DS2, socket 1155

-Memorie Kingston 4GB, DDR3, 1333MHz, CL9 ValueRam

-Procesor Intel® Pentium® Dual Core G630 SandyBridge, 2700MHz, 3MB, socket 1155, Box

-HDD Western Digital Caviar Blue KX, 500GB, 16MB, 7200rpm, SATA 3

-Carcasa DeLux M299 Middletower ATX, 450W, Negru

1.Se potrivesc componentele?
2. Daca carcasa are deja sursa e nevoie sa-i cumpar alta, sau sa-i iau ventilatoare?

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Se potrivesc dar nu e rea ok ales. Ai o carcasa cu sursa pe ea, cele mai petarde, porcarii de surse posibile. Mi-e tema sa nu o ia din loc, placa ai video consuma. Daca nu mai strangi bani pentru sursa, atunci ma pune 70-80 lei si pune la plaaca video de un radeon 7770, e si mai performanta, si consuma foarte foarte putin, cumparat cu asta, deci nu ar trebuis a mai fir problema de sursa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se potrivesc componentele, sursa trebuie sa fie in asa fel incat sa poata duce tot ce ai in el, in functie de numarul de ventilatoare s-ar putea sa ai nevoie de o sursa mai mare.

| IulianP a răspuns:

Componentele sunt alese bine. Poti schimba CPU-ul cu un G620.
Insa pune o sursa de calitate: http://bit.ly/HzNR8C
Acel GTX 560Se consuma destul de mult, iar pe Delux-ul ala sunt toate sansele sa faca "POC".

| IadidK explică:

G620 nu cred ca se compara cu acel I3...

| IulianP a răspuns (pentru IadidK):

Care i3? Pentru ca eu vad in lista ta un G630.