| FlorinCorlateanu1 a întrebat:

Va rog sa imi spuneti cine se pricepe la incarcatoare de tel. mi-am pierdut incarcatorul si mai am niste incarcatoare\adaptoare la care cerintele nu sunt tocmai potrivite cu cel original am unul mai puternic si unul mai slab (originalul are 150 mA iar cel ce il am are 200mA? asta e cel puternic)iar restul cerintelor sun cam la fel cu cel original...iar cel slab diferenta e ca are 120 mA care sa-l folosesc pana imi iau altu va rog macar o parere FUNDA!

Răspuns Câştigător
| cannabie a răspuns:

Daca folosesti incarcatorul cu putere mai mare bateria se va uza mult mai repede.
Se umfla si dupa un timp durata ei va fi foarte mica (am patit la fel si de la 100% la 0% avea nevoie de vreo 15 minute)
Foloseste-l pe cel cu putere mai mica, chiar daca va dura mai mult incarcarea.

3 răspunsuri:
| MedionTcO a răspuns:

Pe cel mai slab... daca l folosesti pe cel puternic poti strica bateria

| K0sti a răspuns:

Pune mana pe fizica aia, ca sa nu te mai iei dupa toti priceputii...le mai dai si funda laughing
Vezi ce inseamna un curent, o tensiune, cum sunt facuti acumulatorii si principiul de functionare, etc! Aoleu...

| FlorinCorlateanu1 explică:

Sa stii #K0sti