| PIKOKOKO a întrebat:

Va rog sa imi spuneti TOP 3 cele mai bune placi video care le pot lua pe urmatorul PC:

Procesor: Intel Core 2 Duo E8500 Processor (3.16-GHz, 3.2-GHz)

Sursa: 320 W BTX Active PFC

Placa de baza: Hewlett-Packard 3048h (XU1 PROCESSOR)

RAM: 4. 00GB Dual-Channel DDR3 @ 531MHz (7-7-7-20)

Model PC: HP Compaq 6000 Pro Microtower PC

FARA SCHIMBARI DE EXEMPLU: GTX950, doar ca iti trebuie un procesor si o sursa mai buna. DOAR PLACA VIDEO. ATAT.

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Pai, la ce sistem ai un r7 240 1gb DDR5 sau de la nVIDIA gt 740 varianta de 2gb DDR5 ar sta ok in sistemul tau avand in vedere ca sunt si placi video care consuma putina energie.

1 răspuns: