| Martsje a întrebat:

Va rog sa ma ajutati! Am incercat sa dezinstalez ceva si mi s-a modificat rezolutia calculatorului de la 1024x768 la 800x600 si nu mai pot sa o modific inapoi pentru ca atunci cand dau la screen rezolution imi spune ca rezolutia potrivita este de 1024x768 dar pe aceasta nu o am ca sa o pot selecta, mi le da doar pe 800x600 si 640x480. Tin sa mentionez ca am Windows 7.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ti ai stes driverele de la placa video

| K0sti a răspuns:

1024x768? Aia e rezolutie de pe timpul razboiului rece! Vezi driverele video!

| Nelu62 a răspuns:

La advances settings e list all modes, daca nu apare reinstaleaza driverul pe care il aveai

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ai sters driverul de la placa video. Ia-l cu programul 3DP Chip, care e un program gratis.

| sMecki1000 a răspuns:

Da, probabil ai dezinstalat un driver important pentru rezolutie. Vreau sa stiu daca placa ta video este de la ''Nvidia'' sau de la ''AMD''.