| and_9134 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati...nu imi merge microfonul, am avut si microfon incorporat si acum am casti cu microfon se aude foarte incet plus un zgomot pe fundal, cine poate sa imi explice setarile pentru microfon.multumesc

Răspuns Câştigător
| Ady3835 a răspuns:

Buna,pentru a configura microfonul dai clik pe boxa gri de langa ceas ul pc-ului si iti apare o fereastra Master volume,apoi la options din fereastra >properties>alegi din lista Mic volume>mai dai odata pe options si alegi advanced controls. Pui Mic Volume pe MUTE(asta sa nu se mai auda pe fundal zgomotul) din lista accea in care ai wave, Line volume, master volume, iar sub Mic volume advanced si sa fie bifat 1 Microphone boost. cam atat sper ca ai inteles

1 răspuns:
| alexmircescu13 a răspuns:

Trebuie setat volumul microfonului de la casca, si verificat daca este bine introdus jack-ul in mufa respectiva. Daca nu este complet introdus cam asa se manifesta. Succes!