| BMicha3l a întrebat:

Va salut! Am o imprimanta, dar nu i gasesc driver nici unde... am incercat si cu samdrivers, driver booster si pe google, dar degeaba. Pe site-ul lor spune "Nu au fost găsite drivere sau software pentru acest sistem de operare în limba selectată. " Am incercat si alta limba, iar sistemul de opereare presupun ca-l detecteaza ei. Cred ca-i de la driver. Adica in Devices and Printers o vede, dar scrie acolo Status: Driver is unavailable.
-Imprimanta: http://bit.ly/2G5lJjD
-Sistemul meu de operare: Windows 10 PRO.
-Nume si model imprimanta: Lexmark Z815.
Va rog, sa raspunda doar cei care se pricep in acest domeniu. (FUNDA!)

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Http://support.lexmark.com/......ttp?/index
De aici se vede că producătorul NU oferă drivere pentru Window$ 10 la imprimanta ta.
Poți eventual s-o folosești instalând o mașină virtuală cu win XP sub Win 10.