| XsteXfanX a întrebat:

Va salut. Am si eu o problema. De curand am achizitionat un laptop ASUS A3h second-hand. Cand am ajuns cu el acasa am observat ca ii lipseste placa Wireless asa ca am cumparat una. Am bagat-o la locul ei, totul perfect, s-a aprins ledul de la Wireless dar nu merge. Am instalat driverul placii (Placa Intel Pro Wireless 2200 BG) dar degeaba. Nu apare wireless-ul nici in Device Manager... Please help!

Răspuns Câştigător
| MysteryMen a răspuns:

Incearca sa intri in control panel> Network and Sharing Center> in stanga dai pe change adapter settings si trebuie sa iti apara acolo wireless network connection sau cam asa ceva daca nu s-ar putea sa nu fie instalata bine sau sa nu fie montata bine

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Ori nu e placa buna, ori driverele.

| DragonyBlueStar a răspuns:

Pai cred ca placa pe care ai achizitionat-o nu este configurata pentru wirlesste sfatuiesc sa vorbesti cu un informatician sa il evalueze si sa iti explice ce ar trebui sa faca care este problema si cat costa (daca trebuie sa dai bani)