| nifron a întrebat:

Va salut! Am si eu un telefon Samsung galaxy grand si nu stiu ce are bateria ba ma tine 2 zile chiar si daca il folosesc sau ma tine doar o zi. Eu seara il incarc si e bateria ful si dimineata ma trezesc cu 97% din ea, dar sunt zile cand mai am si 70%. Vreau sa stiu ce trebuie sa fac cand il incarc adica dupa ce imi apare ca s-a incarcat sa il scot imediat sau sa il mai las in priza? Dau funda

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Pai asa e la cam orice smartphone. iar procentul de baterie consumat fara sa faci nimic e dat de aplciatiile inutile instalate, aplcaitii care in teoreie optmizeaza bateria(Dar mai rau fac), aplicatii care curata si optimizeaza alte prostii, care iar, mai mult rau fac, si tot asa. Sfatul meu este sa mai scoti din aplicatii, ca de obicei asta e problema. Nu contează cum îl lași după ce a terminat de încărcat. Deși e recomandat Sa îl scoți din priza.

1 răspuns:
| costy18 a răspuns:

Toate smartphone urile pier 2-3%baterie pe timpul noptii in functie de aplicatiile ramase deschise.iar bateria se consuma asa din cauza aplicatiilor pe care le ai vezi ce ruleaza si inchide ce nu este important.nu lasa bluetooth sau wireless sau conexiunea de date activata. daca tot face probleme recalibreaza bateria!