| NicVal74 a întrebat:

Va salut! as vrea sa-mi cumpar o noua placa video si nu stiu daca imi duce placa de baza am Asus K8U-X ACUM AM GFORCE 5500 si as vrea sa-mi iau una second hand, mai buna! care ar fi maximul placii mele de baza? va multumesc

3 răspunsuri:
| laurentiu80 a răspuns:

Placi video noi care sa le suporte placa ta de baza nu ai sa mai gasesti. Placa de baza este dintr-o generatie foarte veche, si are slot AGP pentr placa video, asemenea placi au disparut demult de pe piata, de acum 7-8 ani. Puteti sa achizionati una second hand dar sa fie pe AGP, nu pe PCI-E cum sunt toate.

| laurentiu80 a răspuns:

Maximul suportat ar fi un radeon 4670.

| NicVal74 explică (pentru laurentiu80):

Da dar nu intra in slotul de pe placa mea de baza ar trebui una cu trei locase