| gabyxr a întrebat:

Va Salut
As vrea si eu o parere am gasit un pc Bunicel si as vrea sa-l iau Ce ziceti de el? http://www.sistems.ro/calculatoare-second-hand-/7099-ask -e-4600.html
La banii astea eu zic ca e bun!

4 răspunsuri:
| supermamici a răspuns:

Sub nicio forma nu il cumpara, intrucat nu doar ca este prea scump pentru ce componente are, dar are si memorie ddram2, iar daca vei vrea sa maresti memoria sa se miste mai bine (ca sa nu dai alte 6 milioane pe placa de baza si procesor) te va costa cel putin 2 milioane.

Iti recomand acest sistem, este foarte OK, iar cand mai ai de investit 100 de lei in calculator mai cumperi 2 giga de ram (daca nu chiar 4 cand se va ieftini iar ddr3 odata cu aparitia ddr3): http://bit.ly/15Xpwct

(si nu am mentionat nimic despre faptul ca iei niste piese vechi, care au ajuns la finalul vietii lor fizice nu doar morale, si ca il vei folosi in perioada in care pot crapa din clipa in clipa ca atat le-a fost dat sa functioneze...)

| supermamici a răspuns:

Si sa fac o paranteza: sistemul prezentat de tine este ca un logan vechi de 7 ani pe care dai 4500 de euro... adica EXCLUS, nu cumpara componente / telefoane / tablete si laptopuri vechi este ca si cum ai juca la ruleta...

| Me2 a răspuns:

Este foarte slab si nu merita, mai bine pui inca 800-900 lei si cumperi ceva calumea, eu nu as da banii pe asa ceva, daca faci cum ti'am spus, revii aici si iti recomand un sistem de gamig care chiar merita (pe piese, iesi mai castigat)

| SouLIce a răspuns:

Este destul de ok sistemul pentru un asemenea pret