| SkillFull a întrebat:

Va salut,cum as putea creea un stick bootabil cu windows 10, pentru a instala windows-ul apoi pe un pc cu linux? Mersi.

Răspuns Câştigător
| Jameson a răspuns:

Https://playtech.ro/2018/cum-faci-un-stick-bootabil-cu-windows-10/

Uita-te dupa un tutorial, nu este greu. Windows 10 il poti descarca direct de pe site in format iso.

| SkillFull explică (pentru Jameson):

Multumesc,inca o intrebare as mai avea, eu fac procesul asta pe un laptop ca apoi sa pun windowsul pe un pc cu linux, va trebui sa activez windowsul? Adica va avea acel watermark de la windows?

Răspuns utilizator avertizat
| Jameson a răspuns (pentru SkillFull):

Merge si neactivat, doar ca sunt cateva functii nedisponibile, dar nu afecteaza utilizarea rezonabila. In momentul in care instalezi windows 10 formatezi hdd-ul si sterge vechiul sistem de operare.
Daca nu il activezi va avea acel watermark.

| Jameson a răspuns (pentru Jameson):

Poti vedea aici o licenta daca te intereseaza, costa foarte putin. https://www.youtube.com/watch?v=49GZ4tfV4Tk

| SkillFull explică (pentru Jameson):

Multumesc amandurora, asta ma interesa, si inca ceva, stickul respectiv poate fii folosit doar odata? Sau il pot folosi pe mai multe calculatoare? Si apoi daca doresc pot sterge windowsul de pe el pentru a-l folosii in continuare pentru poze sau orice altceva? Mersii mult

| Jameson a răspuns (pentru SkillFull):

Stickul se poate folosi de cate ori vrei si pe cate calculatoare vrei. Cand nu mai ai nevoie de windows, se poate sterge de pe stick.

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat