| anonim_4396 a întrebat:

Va salut. Doresc sa îmi achiziționez un Mini PC ASUS VivoMini UN45H-VM181Z cu Windows 10 preinstalat. Știe cineva dacă pot instala Windows 7 pe el? Va multumesc.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Probabil poți dar:
- iei un soft licențiat și vrei unul ilegal instalat?
- driverele sunt foarte probabil calibrate pe w10 și nu pe o variantă cu vreo șase ani mai vechie

| Saveluc a răspuns (pentru sierra1):

Am reveni. Da. Se poate instala și Windows-ul 7. Uite se găsesc și Drivere pentru Windows-ul 7 https://www.asus.com/ro/Mini-PCs/VivoMini-UN45H/HelpDesk_Download/ Va multumesc tuturori.

| sierra1 a răspuns (pentru Saveluc):

Bafta