| Bacanu_Petrus_1987 a întrebat:

Va salut, este normala temperatura la o placa video Asus gtx 1070 ti cerberus de 77 de grade pe pubg pe setarile ultra?

Răspuns Câştigător
| 2EXA a răspuns:

Din punctul meu de vedere e okay, insa trece putin de " normal" cu cateva grade.Ai grija ca pe viitor sa nu o tii in asa temperaturi deoarece ti se va duce repede.77 de grade nu sunt recomandate.Eu am 65 in full -ultra.

4 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Da. Depinde si de cate ventilatoare ai in carcasa, oricum diferenta era de maxim 5 grade +-.

| Doja a răspuns:

Esti ok. Dar grija sa nu se duca spre 90.

| BuildMachine a răspuns:

Pentru PUBG la ultra e o temperatura normala.
Daca o sa-ti treaca de 85-90 atunci ai putea sa-ti faci griji si sa incerci sa schimbi pasta termoconductoare.
Momentan nu vad vreo problema in temperatura ta.

| Bacanu_Petrus_1987 explică (pentru BuildMachine):

Am incercat sa schimb past dar am desfacut toate suruburile, si mai sunt 4 par a fii capse si nu o pot desface daca va uitati la o poza cu placa pe net poate imi dati o idee