| F3d0x a întrebat:

Va salut fratilor.Vedeti voi,eu am o mare dilema(Bine, nu chiar foarte "mare").Am inceput sa invat programare(mai exact scripting) pentru web development.Stiti cumva daca pe langa HTML este necesar sa invat si CSS si Java script? Am auzit ca poti creea o pagina web folosind doar html insa nu sunt sigur.M-ar interesa sa lucrez ca freelancer.Tin sa mentionez ca eu programare la scoala am facut doar pana in clasa a 11a, doar C++ si Pascal deci asta e un minus.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

O pagina de prezentare simpla, statica nu ai sa reusesti sa faci fara CSS.

Pe urma daca vrei sa o faci dinamica pe partea de client mai adaugi si JS, daca vrei sa o faci dinamica pe partea de server inveti si php.

Sa fii freelancer doar cu html, nu faci nimic.

Daca ai facut C++ si Pascal e un plus nu un minus, ca stii cu ce se mananca programarea

| raz0000001 a răspuns (pentru suntserios):

Recomand JS pentru amândouă, lasă php-ul, e mișto când folosești același limbaj mai peste tot, plus că e învechit.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru raz0000001):

Sa ne linistim putin. Nu poti face totul client side si nu poti folosi JS server side la fel cum folosesti PHP.

| F3d0x explică (pentru suntserios):

Multumesc pentru ca m-ai lamurit!