| anonim_4396 a întrebat:

Vad niste dungi albe cu albastru pe ecran. au cam ( )nu este de la monitor am incercat cu alt pc nu stiu am avut win 10 cand a inceput sa faca asa, am scos placa video si am curatato (nu a fost deteriorata in nici un fel). dupa ce am deschis pcul imi arata linile doar daca ma duceam cu mausul pe ele iar daca dadeam click dispareau. am avut cv probleme cu ramii si am resetat biosul de cateva ori. intr-un final am reusit sa il pornesc dar win era varza asa ca am instalat win 7.
acum vad tot dungile dar si ecranul este mai albastrui, daca schimb slotul la mufa vad doar negru folosesc un adaptor de la mufa (albastra-alba)scuzati dar nu stiu cum se numesc XD ce as putea face?

1 răspuns:
| K0sti a răspuns:

Sa te duci la service!