| KoJo07 a întrebat:

Vad reclame pe Facebook de la anumite magazine (altex, eMAG, etc) cu diverse produse pe care le-am vizionat pe pc. Care e legatura de imi apar pe Facebook? Mentionez ca pe Facebook intru de pe telefon.
E posibil sa fie o coincidenta, fiind produse la reducere.

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E suficient sa fii conectat cu același cont de google pe mai multe dispozitive și informația circula

| doctorandus a răspuns:

Facebook stie ce faci pe internet, la fel si Google.

| KoJo07 explică (pentru doctorandus):

Da,dar ce legatura are telefonul cu pc-ul? Asta e intrebarea.
Eu pe pc nu stau pe Facebook si invers, pe telefon nu stau pe magazine online.

| supadeceapa a răspuns (pentru KoJo07):

N-ai acelasi mail conectat pe ambele?

| doctorandus a răspuns (pentru KoJo07):

Facebook are pixeli de urmarire pe multe websiteuri, stie ce faci pe internet.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu e o coincidenta. Internetul e destept.

| Catalina990099 a răspuns:

Nu cred ca e coincidență. Si mie mi se intampla la fel.
Ma uitam la un robot de bucătărie pe eMAG iar dupa imi apare pe Facebook. Si nu numai.

| Symbiosis a răspuns:

Ti-e urmarita fiecare miscare laughing. https://ro.m.wikipedia.org/wiki/Cookie