| Nano94 a întrebat:

laughing vi s-a intamplat vreodata sa va cada butonasul de la cd/dvd writer? laughing unitatea optica este inca functionabila, dar totusi laughing cum pot face sa-l repar? laughing am incercat sa-l pun la loc dar nu sta, am impresia ca-i lipseste ceva, insa nu am gasit decat butonasul pe jos sad

Răspuns Câştigător
| danutzu96 a răspuns:

Tie ti s-a rupt butonasul care deschidea trapa, nu? Se poate schimba cu pistolul de lipit si un butonas asemanator pe care il gasesti tot la unitati optice vechi sau la alte aparate (se numeste buton push to switch https://www.google.ro/......ps?/search

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu,dar poti deschide unitatea putin mai afara si mai are un buton in interior

| tybych3 a răspuns:

Deschide usor, si frumos unitatea, si are un buton acolo, pe care il poti apasa cu mana. Butonul care ti-a picat este doar casa poti apasa dinafara, ai unul inauntru! Sper ca te-am ajutat.

| Nano94 explică (pentru tybych3):

Stiu asta, pe mine ma intereseaza cum pot pune butonulla loc ca nu am de gand sa stau cu gaura asa! si sa bag degetele in el! si sacumpar alta doar pentru un buton...

| Nano94 explică (pentru RAY):

Stiu asta, pe mine ma intereseaza cum pot pune butonulla loc ca nu am de gand sa stau cu gaura asa! si sa bag degetele in el! si sacumpar alta doar pentru un buton...

| tybych3 a răspuns (pentru Nano94):

Nu cred ca poti sa il pui inapoi...

| Nano94 explică (pentru danutzu96):

Da, dar nu asta ca mi l-ai aratat (asta e cel din interior, care este ok)ci cel de deasupra lui, de plactic, cel care este in afara unitatii optice, cel pe care il atingi cand vrei sa introduci dvd-ul

| danutzu96 a răspuns (pentru Nano94):

Este tot un buton dintrala cu o "chestie" de plastic pus pe el ca sa poti apasa tu din afara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru danutzu96):

Ai dreptate, parca am o unitate optica mai veche, o sa ma uit sa vad daca pot inlocui. mersi!