| Lucidwt200 a întrebat:

Viteza gandului este mai mare decat viteza luminii?

5 răspunsuri:
| nutepriveste21 a răspuns:

Teoretic, intr-o secunda poti gandi ca ai ajuns la finele universului cea ce in km ar fi un infinit iar in timpul asta lumina a parcurs doar 300.000 km cea ce mi se pare foarte putin.Practic,se poate demonstra ca lumina a parcurs aceasta distanta in acel timp dar tu cum ne convingi de iuteala gandului?

| supermdmario a răspuns:

Mi-a placut raspunsul lui suntserios.chiar bun raspuns.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Inchide becu si vezi daca iti vine o idee pana se face intuneric

| Weider a răspuns:

Freza ta imi amiteste de personajul criminal din filmul American Psycho.
Sa-ti raspund la intrebare: citeste raspunsul lui "suntserios".
PS: Fa-ti freza ca a lui Ricky Martin, zici ca esti psihopat rau, bolnav mintal.

| Lucidwt200 explică (pentru Weider):

Am citit toate raspunsurile