| adych a întrebat:

Voi ce antivirus folositi? Care din ele consuma putine resurse si care este mai sigur?

11 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Cele mai putine resurse consuma AVIRA si e destul de bun.
Cel mai sigur antivirus esti TU utilizatorul si apoi vine Kaspersky Internet Security si Bitdefender Internet Security.
Bafta!

| Alexander121 a răspuns:

Daca ai licenta sau ai posibilitatea sa iti cumperi panda security,sau panda internet security.e ok, eu l-am avut si am fost multumit de el, cum a spus si neluL putine resurse consuma avira si avast, si kaspersky e foarte bun, eu folosesc avast de ceva timp si sunt foarte multumit de el

| ovidiu8msn a răspuns:

NOD 32. Mi se pare cel mai bun.

| DeKoniec a răspuns:

AVG folosesc de 6 ani si nu m-a dezamagit niciodata happy Bafta!

| taken a răspuns:

Eset nod 32:
http://www.softpedia.com/get/Antivirus/NOD.shtml
Sau
Eset smart security(are si firewall):
http://www.softpedia.com/......rity.shtml
Pentru activare cauta box mara fix.

| DeyCj a răspuns:

Hai să fim realiști.Nu există antivirus sigur 100% oricât de performant sau scump ar fi,=> nici Wingoz ne virusat, la acre se adaugă faptul că nici cel mai puțin consumator de resurse nu există. Toate aceste programe consumă între 50-200mb din ram, și da mai trebuie să și plătești pentru unele din ele.Cel mai bun antivirus este userul, folosirea unui scaner cum este clam TK(da soluție oppen source se este oferită gratis și nu este comercială), folosirea Oppen DNS(știi că internetul este compus din domenii adică Domain Name Services sau pe scurt DNS ce includ un număr de IP-uri limitat, Ip-uri ce sunt convertite în adrese web de forma http:// sau www), și ca extra măsură de securitate încearcă trafic light de la Bid defender.
Cum funcționează această soluție?
Simplu
Oppen DNS te va proteja de site-urile ce conțin Phishing, adică culegere de dtate personale în mod neautorizat de utilizator, Traffic Light te va proteja de site-urile nce conțin malware sau sunt suspecte, iar Clam TK te va proteja de fișierele infectate ce le poți introduce în sistem. Windows firewall(deja inclus) te va proteja de asă numitele atacuri de hakking(basme dar cică reale)
Și uite așa ai un Windows 60% securizat, la care se adaugă acțiunile ce le face userul, adică nu deschide mailuri suspecte, nu descarcă atașamente de la persoane suspecete, etc., pe când un antivirus te va proteja doar 50%, și da totul gratis și în mod liber, că așa trebuie să fie internetul, nu să fie dominat de furt informatic și ban.Succes

| rocket a răspuns:

Http://www.one-it.ro/antivirus
Iti recomand Bitdefender. Este foarte apreciat in toata lumea.

| SouLIce a răspuns:

Eu folosesc avast internet security8 sunt multumit de el si nu consuma foarte multe resurse

| SSWK a răspuns:

Microsoft Security Essentials in combinatie cu Malwarebytes.

| Amarghioalei_Dani_1994 a răspuns:

Ce spui tu "Nelule"? Avira consuma destule resurse. Poate ca in comparatie cu bitdefender sau avast 8 care consuma exagerat de mult dupa parerea mea. Daca vrei un antivirus destul de eficient foloseste ultima versiune de avg este si free sau gasesti key pe google.Sau si mai bun este eset smart security 6 si ca activare folosesti fara probleme box mara fix.Aceste 2 consuma cele mai putine resurse dupa parerea mea.Eu folosesc eset acum si se descurca bine.

| Ovidiu_Edvard_1988 a răspuns:

Aruncând un ochi în Task Manager, am fost uimit să observ că consumă undeva între 30 – 60 MB memorie RAM ceea ce înseamnă foarte puține resurse pentru un antivirus http://www.ovishow.net/2018/02/antivirus-gratuit-de-la-kaspersky.html