| BlueDark a întrebat:

Voi cum va protejati telefoanele? Cum preferati sa tineti telefonul? Cu sau fara husa si folie?

Mie toata lumea imi zice ca exagerez cu protectia.Intr-adevar,am o husa destul de groasa care protejeaza si camera de pe spate. Apoi mai am si o folie de sticla...

Nu stiu...Cel putin eu,cand am telefonul in mana, ma simt mai bine d.p.d.v. psihic daca stiu ca e protejat.Adica ma gandesc ca,in cazul in care il voi scapa sau il voi tranti din graba pe indeva, telefonul va ramane intact.Una e sa platesti 30 de lei pe o folie noua si alta este sa inlocuiesti ecran de 800 de lei.

Acum,ia spuneti, voi cum faceti?

Răspuns Câştigător
| Antonio_Antonio_1981_g4KB a răspuns:

Majoritatea la un telefon îngrijit au husă si folie de sticlă nu-i mai asculta pe alții.

11 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Eu folosesc husa tip carte, telefonul in husa a cazut de la etajul 4 si merge la fel de 2 ani.

| Kogaion a răspuns:

Am o husa normala pe spate si folie pe fata, nici mie nu-mi placea inainte sa le pun, dar nu suport sa am telefonul zgariat.

| BlueDark explică (pentru MihaiNicu23):

Cu aia tip carte nu ma prea descurc...De ex. daca il folosesc pe strada, in timp ce merg, si il scap cu fata in jos...Aoleu.Nici nu ma gandesc laughing

Am spart multe telefoane la viata mea.Sotia,care sparge cate 3 farfurii pe zi, tine telefonul fara nimic pe el si nu are nici macar o zgarietura!
Iar eu, care il scot din buzunar o data la mii de ani, il scap si ii fac o crapatura de toata frumusetea.

Am patit-o cu un S7 Edge nou, acum 2 ani.Nici 2 sapt. nu au trecut ca m-am dus in garantie.

| BlueDark explică (pentru Kogaion):

Eu innebunesc daca vad o zgarietura cat de mica...

| Alexandruuu88 a răspuns:

Folie de sticlă +husa subtire

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Husă de silicon și folie de plastic.

| Deserth a răspuns:

Eu la iphone fara nicio husa

| Frank51 a răspuns:

Imi place sa simt metal sau sticla, nu cauciuc sau carton. Este bine sa ai husa daca ai un istoric cu daune, sau daca vrei sa ingrijesti telefonul. Dar personal, prefer sa aiba cateva zgarieturi in decurs de 2-3 ani, decat sa ii acopar splendoarea. Si oricum, ultimele telefoane au gg5, se zgarie destul de greu, deci tot mai multe motive sa scapam de huse.

| zăGhost a răspuns:

Si eu gandesc asa... e foarte usor sa spargi un ecran, de asta i-am pus si folie si husa flip.

| Jonas94 a răspuns:

Folie de sticlă, pe ecran și husă de plastic pe spate. Nu concep un telefon fără husă și fără folie. Am spart 2 folii până acum, dar ecranul a rămas intact.
Ținând cont că suprafața care preia șocul este ecranul, și sticla este casantă, prefer să-l protejez.
Din păcate trendul cu capac de sticlă pe spate, mă îngrozește, un magnet de amprente, și se poate sparge foarte ușor. Sunt o grămadă de telefoane pe Olx, sticla crăpată care nu afectează cu nimic. laughing

| BlueDark explică (pentru Jonas94):

Ohooo...eu la s7 edge am schimbat vreo 3 folii si 2 ecrane.