| UnBroken2016 a întrebat:

Voi primiti emailuri tampite? Adica va apar mesaje cu reduceri la ceva ce nu ati cumparat vreodata ( si nici macar nu aveti intentia ). Eu ma intreb de unde mama naiba tot apar. In afara de youtube si Cinemagina nu mai intru pe alte site-uri. Ce sa mai zic de conturi facute. Ma intreb de unde naiba tot apar rahaturile alea.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Spamuri... cine stie pe unde a ajuns adresa ta de mail

| UnBroken2016 explică (pentru suntserios):

Ca primesc mesaje de reduceri la pc-uri sau chestii de genul nu ma mira stiind istoricul meu, dar unele rahaturi chiar ma mira.

| suntserios a răspuns (pentru UnBroken2016):

Netul e crawlat, adrese de mail cautate, se vand baze de date intregi, se face spam organizat

Multe, multe posibilitati.

| dannyel86 a răspuns:

Si eu primesc, dar intru numai pe cele care nu au fisier atasat. In josul paginii dai Unsubscribe si nu te mai deranjeaza o vreme, sau pana apar alte site-uri afiliate cu promotii la care nici macar nu te-ai abonat. Precum s-a spus, e vorba de o baza de date cu mailuri care circula la companii pentru a-si face reclama prin adrese de mail particulare. Intr-un singur cuvant: Spam. happy

| KillaNoFilla a răspuns:

Poti sa le dai unsubscribe. Dupa ce selectezi mesajul uitate undeva jos de tot, trebuie sa fie

| UnBroken2016 explică (pentru KillaNoFilla):

Prost sa fiu sa intru in mesaj. De cand am primit primul mesaj nu am intrat in nici unul pentru ca asa pot lua un virus ceva. Le-am bagat la spam. Dar am vazut azi ca mi-a aparut alt rahat nou pe langa rahaturile vechi.

| darianaroxana a răspuns:

Credeam ca numai eu primesc..si eu primesc.