| adrianpopovici99 a întrebat:

Vreau a mai creez o partitie fara sa reinstalez windowsul cum pot face asta?

Răspuns Câştigător
| nutepriveste21 a răspuns:

Daca ai o partitie de 400 si nu vezi restul pana la 500 atunci mergi in panoul de control/instrumente de administrare/gestionare computer/gestionare disc si creaza o noua partitie din spatiu nealocat. Daca din cei 400 vrei sa faci o dezmembrare si crearea unei noi partitii atunci trebuie sa folosesti partition magic dar mai sunt si alte programe.

2 răspunsuri:
| nutepriveste21 a răspuns:

Descarci si inveti sa lucrezi cu partition magic.Asta daca ai suficient spatiu liber pe hdd.

| adrianpopovici99 explică (pentru nutepriveste21):

Am 500gb dar am pus 400gb si de asta am nevoie

| nutepriveste21 a răspuns (pentru adrianpopovici99):

Daca ai o partitie de 400 si nu vezi restul pana la 500 atunci mergi in panoul de control/instrumente de administrare/gestionare computer/gestionare disc si creaza o noua partitie din spatiu nealocat. Daca din cei 400 vrei sa faci o dezmembrare si crearea unei noi partitii atunci trebuie sa folosesti partition magic dar mai sunt si alte programe.