| ady13boss_9568 a întrebat:

Vreau parerea unui expert in Apple iPhone ..Deci am un iphone 5 si accidental am uitat codul de securitate ..deci daca il conectez la iTunes si il pun in DFU si ii dau Restore ..se pune softu bla bla bla. ideea e. cere activare sau nu cere?

Răspuns Câştigător
| MihaiGe a răspuns:

Da, cere activare era si normal, dar daca problema ta este ca ti-ai uitat parola conecteaza la un wifi si dai la "am uitat parola "
Bafta!

3 răspunsuri:
| valentino52 a răspuns:

Pai si activarea se face cu sim-ul din reteaua in care e blocat telefonul. Nu il ai sau cum?

| Alejay a răspuns:

Verifica intai ca sa te asiguri daca telefonul este blocat in vreo retea! daca nu este blocat in retea se poate face! o alta chestie, introduci iphone in itunes dai un simplu sync si in timp ce face sync dai cancel syng din telefon si trece de parola happy

| CostinCostin2016 a răspuns:

Un tutorial detaliat gasesti aici http://www.iphone365.ro/......-fac-acum/