| Jmecherosu14 a întrebat:

Vreau sa achizitionez un ram de 2 gb! Eu am placa de baza p4vm800! Eu momentam am 1gb (2x512)! Iau pt ca vreau sa imi mearga cs go mai bine! Un link cu ramii! Funda

7 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Ce tip de rami ai? Nu placa de baza ne intereseaza...

| CPAElites a răspuns:

:O http://www.asrock.com/mb/VIA/P4VM800/
Acel pc are peste 12 ani!
Cat dai pe ramii iti cumperi un pc sh cu 4gb ram ddr2.

CE BUGET AI?

| Jmecherosu14 explică:

Sau un pc la mana a 2-a mai ieftin!

| CPAElites a răspuns (pentru Jmecherosu14):

Pai asta am vrut sa spun.
CE BUGET AI?

| Jmecherosu14 explică:

Ramii sunt ddr1! Bugetul este de 400-500 lei!

| Cring_Dorian_1998 a răspuns:

Iti trebuie 8GB RAM ca sa mearga CS:GO bine ca daca nu e lag. Si daca vrei sa iti cumperi mergi la un magazin IT si vezi acolo

| Frank51 a răspuns (pentru Cring_Dorian_1998):

HAHAH 8Gb ramlaughing)) Vezi ca spui prostii si il incurci mai tare. Am jucat csgo si cu 2GB si cu 4GB, si nu a existat nici-o diferenta, nici macar de un framerate! Tot ce conteaza cu adevarat este placa video, pe langa procesor desigur.

On topic: Ne trebuie niste detalii, ce tip de ram ai acum si ce frecventa, si de asemenea care ar fi frecventa maxima suportata de placa de baza.