| Sabina_Popescu_2000 a întrebat:

Vreau sa comand cateva ebook-uri, dar pana acum nu am mai comandat. Trebuie sa am ceva anume ca sa le pot folosi ( ebook reader - asa am auzit) sau pot face comanda linistita?

Răspuns Câştigător
| Infraverde a răspuns:

Ebook-urile se pot citi pe laptop/PC, pe smartphone cu o aplicatie pentru ebooks instalata (eu, pentru Android folosesc Aldiko) sau pe ebook reader.
Pentru a le citi pe pe laptop/tableta/PC vei avea nevoie de un programel numit (nu, zau?) ebook reader. Il gasesti cu un search rapid pe Google. Comanda linistita si lectura placuta!

| Sabina_Popescu_2000 explică (pentru Infraverde):

Si trebuie sa conectectez ebook-urile cu un cablu la laptop sau cum, ca sunt paralela cu tehnologia?laughing

| Infraverde a răspuns (pentru Sabina_Popescu_2000):

Nu, ebook-urile sunt niste fisiere pe calculator. Ca un document in word. Ai nevoie de un program de pe internet care sa le deschida, cum deschide Microsoft Office documentele Word.