| 7800Fahrenheit a întrebat:

Vreau sa conectez telefonul la televizor prin USB. Și vreau ca ceea ce văd pe telefon sa se vadă și la TV. Cum trebuie procedat?

8 răspunsuri:
| AlexL28 a răspuns:

Nu se poate prin USB

| AlexL28 a răspuns (pentru AlexL28):

Poti face asta pe doua cai:
1. Wireless(iti trebuie un adaptor legat la tv si telefonul trebuie sa suporte miracast)
2. Wired(daca telefonul poate sa redea continut video prin mufa microUSB)
Cauta in manual sau pe internet sa vezi daca telefonul tau suporta una din modalitatile de mai sus happy

| 7800Fahrenheit explică (pentru AlexL28):

Am un Samsung Galaxy S4 și televizorul la care vreau sa îl conectez este tot un Samsung.

| AlexL28 a răspuns (pentru 7800Fahrenheit):

S4 suporta Screen Mirroring, iti trebuie doar un adaptor care sa fie conectat la tv prin hdmi si care comunica cu telefonul wireless. Cauta in setari screen mirroring si mai inveti despre el, apoi vezi tu de unde cumperi un adaptor, desi nu sunt chiar ieftine

| imDany a răspuns:

Iti trebuie un cablu care il bagi si in telefon si in televizor, cablu dala cu mufa de USB care merge si de la telefon la calculator.

| Boss_Danyel_1981 a răspuns:

Cum pot conecta tv tel cu usb

| Dan_Florica_1958 a răspuns:

Accept

| Adryano_Adryan_1983 a răspuns:

Nu îl vede, ce program trebuie sa descarci pe tel sau pe tableta