| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa cumpar o placa video noua si nu stiu cum se numeste cum aflu

4 răspunsuri:
| Me2 a răspuns:

Poate vrei sa stii ce slot ai pe placa de baza, ca sa aflii daca ti se potriveste placa video, nu la asta te referi?
Daca nu stii ce placa de baza ai downloadeza programul CPUz dupa ce il instalezi dai la mainboard si acolo trebuie sa scrie numele si modelul placii de baza, dupa ce il aflii revii aici si imi raspunzi, o sa-ti recomand eu o placa video
Ce buget ai?
Ce procesor ai?

| Perfect1T a răspuns:

Vaai...slot GDDR3? In primul rand nu e GDDR3 e doar DDR3, acel G e doar la DDR5, adica GDDR5

| Perfect1T a răspuns:

Tu vrei sa aflii slotul, care e DOAR PCI-E sau AGP! Spune ce placa video ai in momentul de fata SAU ce placa de baza ai!

| CosminZoRR a răspuns:

Ce fel de intrebare fara logica mai e si asta?