| alexyno a întrebat:

Vreau sa cumpar un iPhone 3g sh, dar nu am mai avut iphone.La ce ar trebui sa ma uit, sa nu aiba defecte? Cum verific daca este original etc?

Răspuns Câştigător
| giulia890 a răspuns:

Daca pe baterie, si in interiorul telefonului e scris in chineza, nu e original.La fel si cu dual-sim-ul.Nu exista Iphone dual-sim.Incearca sa te uiti prin meniu...umbla pe el vreo 5 min sa vezi daca se blocheaza...suna pe cineva de pe el, sa vezi daca se aude bine.

1 răspuns:
| Koniec a răspuns:

Iti dai seama pur si simplu din meniu dupa cum arata. Si o sa iti arate insert sim 1 sim2.