| Ardey1 a întrebat:

Vreau sa cumpar un iphone X Sh pe Olx, stiu ce este de verificat si etc cu IMEI, dar curiozitatatea mea este alta, daca telefonul este cumparat la abonament/rate cum pot afla asta sau verifica sa aflu la momentul respectiv? Ca nu vreau sa ma trezesc dupa cateva luni ca se blocheaza telefonul si n-am ce face cu el ca nu a fost platit happy Ofer funda!

5 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Nu ai cum. Si nu il bocheaza nimeni lol. Firma il da in judecata pe cel care a facut abonamentul si il executa silit.

| Ardey1 explică (pentru Wr3nch):

Deci daca il cumpara si el nu plateste abonamentul/rata, telefonul nu va pati nimic, il pot folosi incontinuare ca,, nou,,?

| Blackbarry a răspuns:

Nu ai cum. Mai bine cumperi un telefon de pe flip.ro acolo sunt telefoane sh verificate si au garantie plus ca le poti returna daca nu iti convine ceva

| Ardey1 explică (pentru Blackbarry):

Au un sediu unde le pot verifica eu personal in realitate?happy

| Blackbarry a răspuns (pentru Ardey1):

Nu cred