| bogdan324 a întrebat:

Vreau sa cumpar un telefon de la RDS care e destul de costisitor, cumva trebuie sa dau avans sau platesc suma doar in rate?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Telefoanele mai ieftine le poti plati doar in rate, la cele cu valoare mare se cere si avans.

| bogdan324 explică (pentru Bula):

Daca stii, cumva telefoanele lor libere de retea? Stiu ca poate suna stupid dar intreb fiindca nu iau pentru mine telefonul.

| Bula a răspuns (pentru bogdan324):

La ei platesti in 12 rate avansul + toate ratele (fara dobanzi suplimentare), dar abonamentul faci pe numele tau. Deci tu vei plati ratele, poate sa-l foloseasca oricine.
Cred ca sunt libere de retea, dar poti lua si telefon cu 2 cartele SIM, care sigur poti folosi si in alta retea.

| bogdan324 explică (pentru Bula):

Am inteles, multumesc!