| axxopwns a întrebat:

Vreau sa cumpar un telefon second hand care are factura si garantia inca in jur de un, in caz ca se defecteaza telefonul si ma duc cu el la service e posibil sa refuze sa-l repare pentru ca nu sunt proprietarul initial? chiar daca am factura si garantia la el...

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu pot refuza repararea, bineinteles daca nu s-a defectat din vina ta. Garantia urmeaza telefonul, indiferent de proprietar si atat timp cat se respecta conditiile in care este acordata. Numai bine!

| alexmax a răspuns:

Nu conteaza proprietaru, conteaza sa ai foaia cu garantia

| axxopwns explică:

Am intrebat pentru ca am auzit ca desi in cele mai multe cazuri accepta sa ti-l preia si repare, mai problematie este cand mergi sa-l iei de la service... spunand ca trebuie sa-l preia proprietarul initial cel pe numele caruia e facuta garantia