| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa cumpar un TV care sa-l folosesc si ca monitor. Acesta imi va distruge placa video daca il folosesc ca al doilea monitor?

http://www.emag.ro/......D12S8YBBM/

Graphics
BenQ GW2270 (1600x900@60Hz)
2047MB NVIDIA GeForce GTX 1050 (ASUStek Computer Inc) 26 °C

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Nu iti distruge nimic, si TV-ul este tot un device care "proiecteaza" imagini, face acelasi lucru ca un monitor doar ca are si un tunner care primeste semnal si pentru tv. Nu iti face nimic placii video.

| anonim_4396 explică (pentru Intruder19):

Si nu o supra-solicita? Sa zicem ca joc un video game pe BenQ si pe TV pun un film.

| Intruder19 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu o solicita cu nimic, te poti juca linistit pe monitor si sa te uiti la film pe TV ca nu e nici o problema.