| dghjhfgk a întrebat:

Vreau sa fac un calculator de gaming dar vreau sa cumpăr componentele de pe eMAG sau pcgarage. Bugetul este de maxim 30 de milioane. Vreau sa fie procesor Intel. Sa suporte jocuri gen witcher 3, gta 5 etc. Multumesc anticipat!

14 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Eu in 3.000 lei iti recomand asa ceva.
Ai o configuratie mai echilibrata, o sursa cu eficienta de 87%, o placa video mai buna. Configuratia asta o sa iti duca orice joc la detalii maxime.

http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1358918/

| n1n1o a răspuns (pentru Intruder19):

Cu doar 4 GB RAM nu-stiu cum o sa duci toate jocurile la mixim big grin
in rest e kk wishlistul

| VladyXR a răspuns (pentru n1n1o):

Tu ce ai recomandat nu e nimic bun, nu e bine sa cumperi un PC gata facut, din pc-ul ala care l-ai postat iti fac unul mult mai bun, pe viitor poate adauga o placa de 4 GB si gata.

| Intruder19 a răspuns (pentru n1n1o):

Ram-ul il poti upgrada mai ieftin decat placa video.

| n1n1o a răspuns (pentru VladyXR):

Ia fa-mi tu in pretul ala un wishlist "mult mai bun" si nu cu 4 GB RAM pls

| n1n1o a răspuns (pentru Intruder19):

8 GB RAM for GAMING, dar placa video de pe PC`ul cu precesor INTEL recomandat de mine o ai si tu in wishlistul tau. Dar mai bine zic sa lasam omu sa aleaga ce doreste.

| VladyXR a răspuns (pentru n1n1o):

Http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/942634/
toate astea astea is mult mai perfomante decat sistemul tau.

| n1n1o a răspuns (pentru VladyXR):

Nu inteleg cu ce vezi tu wishlistu tau mai performant decat cele doua date de mine

| VladyXR a răspuns (pentru n1n1o):

Iti zic eu ce e perfomant si ce e la tine
placa de 3 GB 384 bit, bus atat de mare incat se transmite o informatie mai repede decat placa ta care are doar 128.Nu as recomanda asa surse, doar pentru accesori si alte prostii, iti trebuie o carcasa spatioasa si fara alte porcarii, procesoarele au diferenta de 2-3 fps nu dau eu 1000 lei pe un procesor care are acelasi specifcatii ca unul de 800.

| n1n1o a răspuns (pentru VladyXR):

Prietene tu spui la sursa asta "panarama"
http://www.pcgarage.ro/surse/corsair/new-vs-series-vs650/
si mai uitate o date la procesoare ca tot spui ca au aceleasi specificatii si tu vrei sa spui ca carcasa ta e mai buna decat ce am precizat eu?

| VladyXR a răspuns (pentru n1n1o):

Am gresit cu chestia "sursa " voiam sa scriu carcasa.procesoarele sunt diferinte prin GHZ care ai o perfomanta mai mare prin 2-5 fps.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aici ai o unitate completa facuta pe piese!

http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1358878/

Ai un i5 o placa de 2 gb si 8 gb de ram...suficent cat sa duci gta 5 la medium 35 fps sau high 24 fps cam asa.si witcher 3 pe low 30 fps

E un sistem de gaming low buget.

Daca vrei performate mari ia-ti acest laptop:http://www.pcgarage.ro/......dark-gray/

Cu i7 quad core, placa video gtx 950m 4 gb si 8 gb de ram, ecran 15.6 full hd si vei duce gta 5 la ultra la peste 75 fps, witcher 3 la peste 80 fps pe ultra, bf4 la peste 70 fps pe ultra, watch dogs la peste 70 fps pe ultra, si vei avea maxim 30 de grade cu un pad cooler calumea.eu am acest laptop si duce jocurile de mai sus la ultra si peste 70 fps.Totul la o diferenta de 400 lei(4 mil)

| n1n1o a răspuns:

Sal, cand vorbesti PC pentru gaming vorbesti despre procesor AMD

http://www.pcgarage.ro/......ition-v11/

uite si pe INTEL dar trebuie sa mai scoti din bzuznar

http://www.pcgarage.ro/......-oc-wi-fi/