| cipicu92 a întrebat:

Vreau sa fac un schimb cu cineva pe okazii (un xbox pe un iphone 4). Cum as putea sa deosebesc daca este replica sau nu? Telefonul este sigilat si neactivat (asa zice el).

Răspuns Câştigător
| Fluffinator a răspuns:

Replicile au dual sim. Unele dintre ele au si televizor si de obicei unele cuvinte inscrptionate sunt scrise gresit(intentionat) Spre exemplu un amic are un HTC Desire. Si pe astea scrie pe spate "with HTC Sense" doar ca pe asta scria "with HHC sense" Sper ca ti-am fost de ajutor si sa nu iei teapa.

5 răspunsuri:
| Fluffinator a răspuns:

Charizard96, e clar ca tu nu ai un smartphone. Orice smartphone se incalzeste destul de tare atunci cand il folosesti.chiar si cand navighezi pe net se mai incing. Nu stiu daca ai observat dar si calculatorul tau se incalzestewinking Nu mai spune prostii daca nu ai nici o treaba. Eu am un SGS...stiu ce vorbesc.

| charizard96 a răspuns:

Simpu. te joci pe el vreo 30 de minute si daca simpti ca sa incaltit tare, e clar ca e chinezarie

| charizard96 a răspuns:

Bai misule, tu ori te joci pe telefon si pe calculator intr-un vulcan ori ai febra mare si de asta ti se pare ca se incalzeste tare. treaba sta in felul urmator ca imitatiile se incalzesc tare si foarte repede. nu imi pasa de ce telefon de fite ai tu. PS : iesi mai repede din vulcan ca iei foc.

| Dani_Danni_1994 a răspuns:

Iphone'ul 4 ORIGINAL se misca Foarte foarte bine din cauza Procesorului de 1GHz pe langa o Replica chiar si ce-a facuta ce-a mai bine cu 1 sim se misca in reluare!

asa deosebesti replica de original! dupa cum se misca!

| Robert_Daraban_1986 a răspuns:

Pe se ia dupa stelula
daca steluta pe ecran arata 6 din astea si cand dai pe ia nu arata 6 inseaman cai replica