| georgiana967 a întrebat:

Vreau sa fac update de la iOS 3.1.3 la iOS 5 pe iphone 3gs, daca merge prost as putea sa revin la vechiul iOS si daca da cum?

4 răspunsuri:
| Supps a răspuns:

Da, este posibil sa faci downgrade la baseband, dar este foarte complicat pentru un utilizator obisnuit. Iti spun clar ca iOS 5 va incetini foarte mult telefonul.
Daca insa vrei sa continui iar apoi decizi ca vrei sa revii la 3.1.3, atunci va trebui sa urmezi urmatorul tutorial: http://lifehacker.com/......to-ios-313

Răspuns utilizator avertizat
| relian a răspuns:

Uite cineva mi-a dat sai decodez un iphone 3GS si eu i-am facut si update la IOS deci am instalat 6.1.3 si merge struna.Deci tu ai acelasi iphone asa ca nu vad de cesanui faci update. Daca era sanu mearga, sau sa functioneze prost cum spun unia Apple oprea updatele pe telefoanele iphone 3 GS.Deci daca nu au facut-o atunci totul este bine.Un exe este faptul ca nu poti face update mai sus de 4.1..la iphoanele 3 G.Deci Apple la 3G a oprit updatele tocmai probabil ca mai departe telefonul nu se mai descurca bine.Asa o sa se intimple si cu 3GS poate in viitor, dar deocamdata cu toate IOS merge foarte bine.Eu zic sa-i faci update la ultimul si aia e tot, pina sa stiu si eu il mai folosesti un an max doi dupa care iti cumperi alt iphone.Doar no sa stai cu asta la nesfirsit.

Răspuns utilizator avertizat