| steficelfrumossibun a întrebat:

Vreau sa folosesc intr-un html switch/case cu doua variabile:variabila litera si variabila lungime. Vreau ca in cazul in care variabila litera e 0 si variabila lungime e mai mica decat 3, variabila text sa ia valoarea "Cuvantul trebuie sa aiba cel putin trei litere", in cazul in care variabila litera e 0 si variabila lungime are valoarea mai mare sau egala cu 3 atunci variabila text sa ia valoarea "Corect" iar in orice alt caz, variabila text sa ia valoarea "Gresit".Dar nu stiu cum sa pun asta in limbaj de programare(mai exact nu stiu cum sa pun partile cu mai mic si mai mare sau egal)Ma ajutati, va rog?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Incluzi in html secventa php sau java(script), etc, unde poti face decizii predefinite.

| steficelfrumossibun explică (pentru Bula):

Stiu deja ca trebuie sa folosesc javascript dar nu stiucum sa includ un operator in unul din cazurile functiei switch()

suntserios
| suntserios a răspuns:

Html nu e limbaj de programare, deci nu ai cum sa folosesti structuri decizionale.