| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa iau un laptop destul de bunicela pt.viata de zii cu zii dar sa suporte si putin gaming.Un pret maxim ar fi de 4000 de lei. Si ceva destul de dragut(nu cat caramida).Dar nu prea stiu ce sa aleg?

2 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Depinde si ce intelegi prin ''caramida'', in ciuda faptului ca multe laptop-uri de gaming sunt mai grosute, asta ajuta la un airflow mai bun in interiorul laptop-ului datorita spatiului intern disponibil pentru un sistem de racire mai bun.
Stiu ca ai spus 4000 de lei, dar uite unul foarte bun in 4200 de lei la reducere de 1000 lei, are un i7 7700hq foarte performant, 12gb ram care sunt suficienti si nu in ultimul rand, un gtx 1060 3gb care va duce absolut orice joc vrei pe detalii high-very high in 50-60fps,chiar mai mult in unele jocuri precum gta 5, este aproape dublu in performanta fata de un 1050 ti si dublu fata de 1050, si da, stiu ca 1050 ti-ul are 4gb memorie video, dar pe rezolutie fullhd diferenta nu este prea mare, tot ce conteaza este cat de rapid e cipul grafic pe rezolutia aia.In plus are racire destul de buna, ca design arata bine pentru un laptop de gaming, iar ca grosime in niciun caz nu mi se pare ca este o ''caramida'', are doar 2.2kg,eu am un laptop tot de 2.2kg care arata aproape identic(i7 6700hq, gtx 970m) si nu mi se pare greu.

| sierra1 a răspuns:

Ia uita-te aici:
https://www.emag.ro/......ricedesc/c
Nu exista sa nu gasesti ce vrei!